• Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu na Balu Wszystkich Świętych

• Trzynastu uczniów naszej szkoły w charakterze wolontariuszy wzięło udział w Balu Wszystkich Świętych, który odbył się 31 października 2022 roku w Dworku Barwik. Biletem wstępu na uroczystość było przebranie się za wybranego świętego. Dotyczyło to również wolontariuszy. Na miejscu nasi uczniowie współpracowali z animatorem, pomagając zgromadzonym dzieciom jak najlepiej przeżyć „niebiańska zabawę”. Naszym wkładem w uroczystość była również fotobudka, która stanowiła dodatkową atrakcję programu. Bardzo dziękuję za udział w balu i do zobaczenia za rok.  E. P.:

• ZAPROSZENIE

• Całą społeczność uczniowską oraz wszystkich pracowników szkoły mamy zaszczyt serdecznie zaprosić na bajkę kaszubską ,,Cëda sã dzeją” dnia 7 listopada 2022 roku.

Uczniowie klasy V

• „Szkoła pamięta”

• W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych nasza szkoła przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Szkoła pamięta”, której celem jest upamiętnianie ważnych rocznic, wydarzeń, postaci które zapisały się na kartach historii – tej ogólnonarodowej jak i lokalnej.

28 października ósmoklasiści  z wychowawczynią E. Pielowską udali się do Pomieczyna, gdzie na lokalnym cmentarzu mieści się mogiła ofiar ewakuacji więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof z lutego 1945 roku. W imieniu całej społeczności szkolnej złożyli  tam kwiaty i zapalili znicze oddając tym samym hołd poległym w czasie II wojny światowej. Odwiedzili również miejsca spoczynku księdza Bronisława Szymichowskiego i Alojzego Marszalla - wieloletnich proboszczy parafii Pomieczyno oraz grób Moniki Szwertfeger – „Sprawiedliwej wśród Narodów Świata”. Ponadto uczniowie uporządkowali 3 zaniedbane i zapomniane groby, na których od dość dawna nikt lampki nie zapalił.