• Zakończenie nauki w Szkole Podstawowej w Wilanowie przez uczniów klasy ósmej

• Piękne i wzruszające pożegnanie naszych absolwentów już za nami. Ochłonęliśmy z wzruszeń, więc przypomnijmy sobie jak było.Dnia 22 czerwca 2023r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy VIII. Uroczystość poprzedzona była mszą świętą odprawioną w kościele w Pomieczynie w intencji absolwentów.O godzinie 12:30 rozpoczęła się akademia pożegnalna, na którą przybyli: Wójt Gminy Przodkowo - Andrzej Wyrzykowski, Dyrekcja szkoły, przewodnicząca Rady Rodziców, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, Uczniowie klasy VII oraz bohaterowie tego dnia -  Ósmoklasiści.

Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania bardzo ciekawego i pouczającego programu artystycznego autorstwa pani Elżbiety Pielowskiej pod tajemniczo brzmiącym tytułem ,,Dziękujemy za kamienie”. Jedną z postaci, w którą wcielił się Tymon był mędrzec, który zwrócił się do zebranych z następującym przesłaniem:

„ Jeżeli całą swoją energię poświęcicie na rzeczy drobne, nie będziecie mieli miejsca na rzeczy istotne. Dlatego dbajcie o rzeczy istotne, zdobywajcie wiedzę i umiejętności, poświęcajcie czas waszym rodzinom i przyjaciołom, żyjcie w zgodzie z ludźmi i sobą.” Słowa te wybrzmiały jak drogowskaz, którym warto kierować się w życiu.

Drugą część programu artystycznego stanowiły podziękowania oraz  zabawne mini teledyski dedykowane nauczycielom. Konferansjerkę podczas całego programy artystycznego prowadziła niezastąpiona Amelia i jak zawsze spisała się na medal. Twórcą prezentacji był Szymon. Dzięki jego umiejętnościom powstał wspaniały filmik.

Wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły zostali obdarowani spektakularnymi kwiatami i tabliczkami czekolady. Następnie absolwenci otrzymali od pani dyrektor świadectwa, nagrody książkowe, jak również upominki od wychowawczyni i Rady Rodziców.

Wielką niespodziankę Ósmoklasistom sprawili uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią – panią Karoliną. Na deskach sceny odbył się przewód sądowy, który rozpoczął się od odczytania aktów oskarżenia. Jak się okazało każdy ósmoklasista był poszukiwany listem gończym. Podczas krótkiej charakterystyki poszczególnych osobników, po sali roznosił się radosny śmiech.

Wszyscy poszukiwani skazani zostali na PRZYMUSOWE KONTYNUOWANIE NAUKI, ZDOBYCIE WYMARZONEGO ZAWODU I SZCZĘŚLIWE ŻYCIE.

Po rozdaniu pamiątkowych ranek z nadrukiem – upominków od klasy VII, przyszedł czas na przemówienie Pana Wójta oraz Wychowawczyni. Padło w nich wiele ciepłych słów pod adresem absolwentów oraz ich rodziców. Nie zabrakło chwil wzruszeń i wyrazów wdzięczności. Pan Wójt zaprosił również ósmoklasistów na wycieczkę po nowym, jeszcze nie otwartym skrzydle szkoły, zapewniając, że mimo iż od września będą kontynuować naukę w innych placówkach, podwoje Szkoły Podstawowej w Wilanowie stoją dla nich otworem.

Wszyscy zgromadzeni zostali również zaproszeni przez rodziców do dalszego celebrowania uroczystości w restauracji Roda w Tokarach.

Dziękujemy wszystkim za obecność, absolwentom życzymy spełnienia ich zamierzeń i marzeń .

• Wycieczka szkolna do Torunia

• Następnie odwiedziliśmy Centrum popularyzacji kosmosu "Planetarium Mikołaja Kopernika", gdzie byliśmy na seansie przedstawiającym kosmos i wszechświat oraz na wystawie "Baza Mars" i "Geodium", na których nasi uczniowie zmagali z licznymi wyzwaniami, zadami i misjami, które mieli do pokonania.

• II Bieg Kaszubów dzięki wsparciu fundacji banku SGB

• 20.06.2023 r. - 7 kategorii, 5 dystansów i masa emocji na kolejnej edycji Biegu Kaszubów w Wilanowie. Medale i puchary mogliśmy wręczyć dzięki wsparciu fundacji banku BSG, w ramach programu "Sport na start".

Na 150m pętli dookoła boiska szkolnego z 50m dobiegiem ścigali się uczniowie naszej szkoły w czasie rywalizacji biegowej. Wysoka temperatura nie ułatwiała zadania, ale mimo to wszyscy uczestnicy osiągnęli linię mety i otrzymali pamiątkowe medale. Dla najlepszych przewidziano puchary i dyplomy. O to jednak biegacze musieli stoczyć zacięty bój. Najmłodsza grupa dziewcząt (I-III) ścigała się na dystansie 350m, kolejne grupy musiały pokonać coraz większą odległość, aż do najstarszej grupy chłopców (VII-VIII) 800m. Na koniec w integracyjnym biegu na dystansie 200m wystartowały dzieci z zerówki, przedszkola i wszyscy chętni nauczyciele.

• Wycieczka szkolna klasy VIII - Kotlina Kłodzka - Praga 13-16 czerwiec

• Dzień czwarty naszej wycieczki spędziliśmy w Kłodzku. Tam z przewodnikiem zwiedziliśmy Twierdzę Kłodzką i kluczyliśmy podziemnymi labiryntami. Około 12:00 udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

Ten czterodniowy wyjazd zostanie w naszej pamięci na długo. Wracamy do domu z pięknymi wspomnieniami i nowymi przyjaźniami.