• Bal karnawałowy w oddziale przedszkolnym.

• 26 stycznia w naszej szkole odbył  się bal karnawałowy. Dziewczynki zamieniły się w cudne księżniczki, wróżki, motylki, a chłopcy w superbohaterów, policjantów i różne postacie z bajek. Niektóre dzieci trudno było poznać. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Po udanej zabawie w salach czekał na dzieci słodki poczęstunek, towarzyszył im także wspaniały humor.

• Uroczystość Dnia Babci Dziadka - chwile wzruszeń i radości.

• Dnia 23 stycznia 2024 roku do naszej placówki przybyły tłumy babć i dziadków. Była to ważna dla całej społeczności chwila, gdyż taką ilość gości szkoła mogła przyjąć dzięki nowej sali gimnastycznej. W przygotowanie tej uroczystości włączyli się wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły, dzięki czemu powstał bogaty program artystyczny, który sprawił, że zaproszeni dziadkowie wzruszyli sie do łez, ale też byli pełni podziwu dla talentów swoich wnuków. Były wierszyki, przedstawienia, układy taneczne, piosenki, a także kawa i ciasto. Wszystko , by w tak szczególny dzień szczególni goście poczuli, że wszystko jest dla nich i że wnuki zrobią wszystko, by byli szczęśliwi i dumni z młodego pokolenia.

Laurki i prezenty sprawiły, że na hali zrobiło sie miło i przytulnie , gdyż nie była końca całusom i innym dowodom przywiązania. Zacni goście, wśród których był Wójt Gminy Przodkowo Andrzej Wyrzykowski oraz księża Henryk Zieliński i Wacław Mielewczyk podkreślali, że dziadkowie pełnią ważną rolę w budowaniu wartości młodego pokolenia. Odgrywają dużą rolę budowaniu relacji i są fundamentem rodzin. To oni swoim przykładem kształtują postawy młodych ludzi. Organizatorzy spotkania dziekują za wszystkie dowody sympatii i słowa uznania. Mamy nadzieję, że chwile spędzone w naszej szkole dostarczyły wielu pozytywnych przeżyć. Zyczymy zdrowia i radości z wnuków.​​​​​​

• Drugie miejsce w mistrzostwach Gminy Przodkowo w mini-siatkówce.

• Reprezentacja uczniów klas IV-VI świetnie zaprezentowała się w rozgrywkach z mini-siatkówki, w której każda szkoła musiała wystawić dwa 4-osobowe zespoły, po jednej na każdego seta. Nasi chłopcy wygrali z reprezentacją Pomieczyna i Czeczewa, nieznaczenie ulegając gospodarzom z Przodkowa. Warto zaznaczyć, że taki wynik udało się osiągnąć po niecałym semestrze dostępu do hali sportowej.

• Koło Gospodyń Wiejskich HOPOWIANKI w oddziale przedszkolnym.

• 19 stycznia 2024 roku w naszym oddziale przedszkolnym gościliśmy Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ,,Hopowianki”. Celem spotkania było kultywowanie u dzieci tradycji i zwyczajów naszego regionu oraz poznanie pracy ją wykonują na rzecz społeczności lokalnej i regionalnej. Panie zaprezentowały przedszkolakom swoje stroje, kaszubski haft raz narzędzia używane dawniej w gospodarstwach domowych. Podczas spotkania dzieci miały okazję zobaczyć w jaki sposób powstają gofry z jakich składników oraz to co najlepsze degustacja gofrów. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za wspólną zabawę, miło spędzony czas, i przekazanie cennych i wartościowych informacji dotyczących tradycji związanych z Kaszubami. Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie Myszk i Pani Justynie Sypion z KGW ,,Hopowianki”. Oddział przedszkolny

• WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ❤️

• Od 15 stycznia trwa w naszej szkole zbiórka na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP gra dla dzieci i dorosłych zmagających się z problemami płuc po pandemii. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji.

• Gwiôzdka z Wilanowa 2024

• I w tym roku kalendarzowym tradycji stało się zadość. Gwiôzdka z Wilanowa odwiedziła okolicznych mieszkańców. Każda wizyta była wyjątkowa, magiczna, niepowtarzalna i niezapomniana, a wszystko dzięki gościnności jakiej doświadczali uczestnicy przedsięwzięcia. Byli nimi uczniowie klasy VIII, VII i VI, a towarzyszyły im panie Elżbieta Pielowska i Karolina Wrońska.  Gwiôzdka z Wilanowa serdecznie dziękuje za ciepłe przyjęcie miłe słowa, życzliwe uśmiechy, słodki poczęstunek. Do zobaczenia za rok! 👋🙂

• "Jasełka" w kościele św. Józefa w Pomieczynie, w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Wilanowie.

• „Jasełka, jasełka, Zielona jodełka, Światełkami błyska, A przed nią kołyska. Do Betlejem ciemną nocką Idzie Józef z Matką Boską. Gwiazdy świecą i mrugają, Drogę jasno rozświecają.” Święta Bożego Narodzenia to piękny i magiczny czas – bogaty w tradycje i zwyczaje. Jednym ze świątecznych zwyczajów w naszej szkole są Jasełka. Historię sprzed dwóch tysięcy lat o narodzeniu Bożej Dzieciny, w uroczystość Trzech Króli, uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilanowie zaprezentowali w kościele parafialnym w Pomieczynie. Widowisko przedstawiające sceny z narodzin Pana Jezusa, do którego przybyli aniołowie, pasterze, Trzej Królowie, babcia i dzieci, przeplatane było kolędami i pastorałkami. Wspólny śpiew napełnił nas radością i sprawił, że znowu poczuliśmy magię świąt! Dzieci zostały nagrodzone gromkimi i zasłużonymi brawami.