• Życzenia Szkolnego Koła Wolontariatu

• Grudzień słynie z życzliwości. Daje nam mnóstwo okazji do obdarowywania się. Warto w grudniowym zamyśleniu dotyczącym prezentów  pamiętać, że życzliwości to jeden z piękniejszych podarków, który możemy ofiarować drugiej osobie. Zamieszczony poniżej kalendarz może stanowić dla Was inspirację. :)

Zatem Wszystkiego życzliwego na Święta oraz Nowy Rok życzy Szkolne Koło Wolontariatu.

• Kolędowanie uczniów z klasy VI

• Na Kaszubach, podobnie jak i w innych regionach kraju w okresie adwentu pojawiali się w domach kolędnicy z szopką zwaną betlejemką, przedstawiającą stajenkę z nowonarodzonym Jezusem, Matką Bożą i św. Józefem. Śpiewali kolędy i składali świąteczne życzenia, również licząc na zapłatę w formie słodyczy lub pieniędzy. Uczniowie klasy VI z naszej szkoły w ramach zajęć  własna historia i kultura  Kaszubów postanowili przypomnieć ten zwyczaj. Własnorecznie przygotowali betlejemki, a nastepnie przygotowali kolędy. Potem udali się orszakiem kolędników do swoich młodszych i starszych kolegów sprawiając, że wszyscy jeszcze bardziej poczuli nastrój świąt.

Nagrodą za trud włożony w przygotowanie projektu były gromkie brawa. Liczymy, że na nowo w naszych domach pojawią się młodzi ludzie, którzy nie boją się mrozu i chętnie odejdą od komputerów i telewizorów. Na pewno bardzo cieszyłyby się małe dzieci, a i starsi nie żałowaliby datków za tak miłą wizytę, a więc  do zobaczenia w naszych domach na wspólnym kolędowaniu.

• Nowy sprzęt, atrakcyjne zajęcia i czekające na wiosnę zawody - udany program "Sport na Start" w Wilanowie

• W listopadzie częściowo zakończyliśmy realizację programu "Sport na Start", dzięki któremu nasza szkoła otrzymała blisko 15 tys złotych na zakup sprzętu i prowadzenie dodatkowych zajęć sportowych. Zajęcia odbywały się w kilku grupach z podziałem na kategorie wiekową. Uczniowie mogli posmakować różnych rodzajów aktywności, z szczególnym naciskiem na ogólny rozwój i dobra zabawa. Masa nowego sprzętu do różnych dyscyplin sportowych  zostanie z nami również po zakończeniu projektu i z pewnością wzbogaci wyposażenie nowopowstajacej hali sportowej, której otwarcia wszyscy wielbiciele aktywności w naszej szkole już nie mogą się doczekać. A już na wiosnę, również dzięki programowi "Sport na start" zorganizujemy zawody sportowe z medalami dla wszystkich uczestników i pucharami dla najlepszych.

• 7 grudnia 2022 r. Trzeci etap kampanii „Mała książka – wielki człowiek”

• Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek" przekazało pierwszoklasistom naszej szkoły wyprawkę czytelniczą - książkę pt. "Pierwsze Abecadło", której głównym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

• Niespodzianka dla Mikołaja :):):)

• Dzieci z oddziały przedszkolnego i klas 0-III przygotowały niespodziankę dla Mikołaja, który również zawitał w naszej szkole. Chcecie zobaczyć jaką ? zobacznie sami ! :) i obejrzyjcie film :):):) Zapraszamy :):):)

• MIKOŁAJKI w klasie VIII

• 6 grudnia jest dniem, który lubią wszyscy uczniowie, dlatego nie trzeba nikogo zbytnio zachęcać, by tego dnia przywdział czerwony strój oraz mikołajkową czapkę, zwłaszcza, że tego dnia miała ona magiczną moc.

O tym, że worek z prezentami dedykowanymi ósmoklasistom dotarł do szkoły zainteresowane osoby dowiedziały się od wychowawczyni. Ta informacja spotęgowała ich podekscytowanie i ciekawość. W rolę pomocnika Mikołaja, którego zadaniem było obdarowanie wszystkich upominkami, wcielił się Krystian. Zanim jednak wręczył podarek danej osobie, przydzielił jej do wykonania zadanie lub zadał pytanie. Celebrowaniu uroczystości towarzyszył uśmiech i radość. Było dużo zabawy i pamiątkowe zdjęcia. Podarki bardzo się podobały, a spersonalizowane długopisy zachęcające do „połamania” ich podczas pisania egzaminu ósmoklasisty, stanowić będą pamiątkę wspólnie spędzonych chwil. Również rękawiczki okazały się trafionym prezentem zwłaszcza, gdy na dworze temperatura oscyluje w granicach 0 stopni Celsjusza. Na dnie ogromnego worka znalazły się również słodkości dla nauczycieli, których zaskoczenie i radość możemy zaobserwować na zdjęciach.

• Przygotowania do wizyty Mikołajów z parafii w Przodkowie

• Rokrocznie 6 grudnia do naszej szkoły przybywają  Mikołajowie z parafii św. Andrzeja Apostoła w Przodkowie. Przywożą życzenia i słodkości. Uczniowie klas I – IV na zajęciach j. kaszubskiego przygotowali kartki z podziękowaniami dla niecodziennych gości. Zostaną one wręczone podczas odwiedzin. Mamy nadzieję, że się spodobają.

• 5 grudzień 2022 r. odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego pt. ,,Rodzina bez alkoholu i przemocy to źródło wielkiej mocy"

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym pt. ,,Rodzina bez alkoholu i przemocy to źródło wielkiej mocy" . Organizatorami konkursu byli: Wójt Gminy Przodkowo, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przodkowie, Zespół Interdyscyplinarny w Przodkowie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Przodkowie. W konkursie plastycznym wyróżnienie otrzymała Eliza R; która była najmłodszą uczestniczką natomiast Magdalena W. zajęła III miejsce. W tym roku konkurencja była bardzo duża. Wszystkie uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki za udział w konkursie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!