• Ogólnopolska Akcja "Dzieci uczą rodziców"

• Uczniowie naszej szkoły z klas I-III biorą udział w ogólnopolskiej akcji "Dzieci uczą rodziców". Głównym celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, wsparcie procesu edukacji poprzez wykorzystanie kreatywnych form przekazywania wiedzy oraz zachęcenie rodziców do zwiększenia ilości czasu poświęcanego na wspólną naukę z dziećmi. Zakres tematyczny lekcji jest niezwykle szeroki: bezpieczeństwo (w różnych wymiarach), ekologia, przyroda i świat zwierząt, kosmos i astronomia, historia, geografia, kultura i tradycja, sport i zdrowie.

Podczas pierwszych zajęć dzieci zdobyły i utrwaliły zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poznały zasady przechodzenia na przejściu dla pieszych, poznały najważniejsze numery alarmowe i znaki drogowe.

Serdecznie zapraszamy Rodziców do włączenia się do akcji.

• Laboratoria przyszłości- działania Naszej Szkoły we wrześniu !!!

• Szkoła dysponuje m.in.: drukarką 3D, mikrokontrolerem, sprzętem audio-wideo, zestawami klocków Lego. Część tego sprzętu była już wykorzystywana na zajęciach z uczniami w ubiegłym roku. W tym roku w naszej szkole prowadzone są zajęcia z Robotyki, głównym celem tych zajęć jest rozwijanie u dzieci uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, programowanie, kodowanie, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom - w zabawie. W bieżącym roku szkolnym starujemy z nową energią i pomysłami.

Uczniowie dokonali rozpakowania zakupionego w ramach programu sprzętu. Mogli się z nim zapoznać, obejrzeć i zobaczyć na czym będą polegały zajęcia. Sprzęt wzbudził wiele emocji i wszyscy nie mogą doczekać się, kiedy w pełni zaczną z niego korzystać.

Będziemy na bieżąco informować o naszych postępach.

• Dzień Chłopaka w klasie VIII

• 29 września obchodziliśmy w naszej klasie  Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczęta postanowiły sprawić chłopcom niespodziankę.

Przygotowały pomysłowe prezenty w formie joysticków, a następnie rozpoczęły  zabawę w rozpoznawanie akcesoriów kosmetycznych dla pań. Zadaniem chłopców było po dotyku rozpoznać przedmiot należący do niezbędnych w dbaniu o urodę, nazwać go i powiedzieć do czego służy. Śmiechu było co nie miara, a największe zainteresowanie wzbudziła zalotka oraz  roller do twarzy. Udzielane odpowiedzi były punktowane. Najbardziej obeznanym w temacie okazał się Igor CH. Na koniec powstało pamiątkowe zdjęcie.

Dzień Chłopaka w klasie ósmej był bardzo wesoły i stał się okazją do wspólnej zabawy.

• XIX Bieg Kaszubów im. Franciszka Rzeszewicza w Czeczewie.

• 30 września 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Czeczewie, odbył się XIX Bieg Kaszubów im. Franciszka Rzeszewicza, w którym wzięli udział uczniowie z naszej szkoły.

Z naszej 23-osobowej reprezentacji najwyższe miejsca zdobyli Amelia Sirocka, która zajęła 2 miejsce na 1000m dziewcząt (klasy VI-VIII) oraz Arkadiusz Reca, który był 3 na dystansie o połowę krótszym wśród chłopców (klasy IV-V) Poza tym wielu uczniów z Wilanowa, zajmowało czołowe lokaty w swoich biegach, a cała reprezentacja dobrze zaprezentowała się na tle innych szkół gminy Przodkowo.

• 23 września 2022 r. - Akcja Sprzątanie Świata

• Sprzątanie świata (ang. Clean Up the World) – międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w miesiącu wrześniu. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.

• Wyborów nadszedł czas !!! Mamy nowy samorząd uczniowski :)

• Karolina Kreft, Nikola Szulc i Fabian Ptak będą przedstawicielami społeczności uczniów SP w Wilanowie w roku Szkolnym 2022/23

W minionym tygodniu uczniowie i nauczyciele wzięli czynny udział w wyborach do nowego samorządu uczniowskiego. Wcześniej swoje kandydatury i programy zgłosiło 6 kandydatów. Największą ilość głosów otrzymała uczennica klasy VIII – Karolina Kreft, która przez najbliższy rok pełnić będzie funkcję przewodniczącej szkoły. Pomagać jej będą w charakterze zastępców Nikola Szulc (klasa VII) i Fabian Ptak (Klasa V). Nowy samorząd w obecności wyborców otrzymał oficjalne nominację od Pani Dyrektor – Grażyny Grzenkowskiej. Wybrani zostali także nauczyciele, którzy pełnić będą funkcje opiekunów samorządu. W roku szkolnym 2022/23 będą to Adriana Polańska i Wojciech Serkowski.

Poniżej plany wyborcze naszy kandydatów :)

• Ogólnopolska Akcja Narodowego Czytania

• W czwartek – 15 września 2022 roku uczniowie klas IV - VIII włączyli się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, promującą czytelnictwo i klasykę polskiej literatury, która organizowana jest od 2012 roku pod patronatem pary prezydenckiej. Tegoroczną lekturą XI edycji były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Klasa IV i VI zaprezentowały utwór ,,Powrót taty”, klasa V balladę ,,Pani Twardowska”, klasa VII ,,Świteziankę” oraz ,,Lilie”. Gwiazdą spotkania jednogłośnie okrzyknięto uczniów klasy VIII, którzy zainscenizowali balladę ,,Lilie” Wydarzenie zostało zorganizowane przez panie: Elżbietę Pielowską i Beatę Ludwichowską.