• Roztrzygnięcie konkursów szkolnych

• 27 maja 2022 r. zostały wręczone nagrody uczniom, którzy wzięli udział w bibliotecznym konkurskie czytelniczym na "Plakat reklamujący moją ulubioną książkę bądź lekturę" oraz Przodkowskim Konkursie Wiedzy o Zawodach dla Szkół Podstawowych "Mój wymarzony zawód" - I etap szkolny. Wszystkim uczetnikom dziękujęmy za udział a nagrodzonym Gratulujemy !!!

Biblioteczny konkurs czytelniczy "Plakat rekalujący moją ulubioną książkę bądź lekturę"

Przodkowski Konkurs Wiedzy o Zawodach dla Szkół Podstawowych "Mój wymarzony zawód" - I etap szkolny

• 19.05.2022 r. Piknik Strażacki w Szkole Podstawowej im. Ks. Bronisława Szymichowskiego w Pomieczynie

• 19 maja 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Pikniku strażackim, w którym mieli okazję zapoznać się z pracą, sprzętem oraz pojazdami różnych służb mundurowych m.in.: Ochotniczej Straży Pożarnej w Pomieczynie, Patrolu Saperskiego z 1-go Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego, Policjanów z Komendy Policji w Kartuzach, Placówki Straży Granicznej w Gdyni, Straży Leśnej z Nadleśnictwa Kartuzy i Kolbudy.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

• Spektakl profilaktyczny Teatru Kurtyna z Krakowa pt. "Mapa skarbów".

• W dniu 12 maja 2022r. przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III mieli okazję uczestniczyćw spektaklu Teatru Kurtyna z Krakowa pt. "Mapa skarbów". Ta bajka profilaktyczna przedstawiła historię małego i niesfornego chłopca o imieniu Oskar.

Chłopak chciał spędzać całe popołudnia i wieczory na robieniu psikusów rodzicom oraz na graniu w gry komputerowe. Aby odciągnąć go od komputera, mama znalazła sposób na zagospodarowanie czasu nudzącego się synka. Oskar dał się przekonać do czytania książek. Jedna z nich o piratach uwolniła w chłopcu drzemiące pokłady wyobraźni. Dzięki magicznemu listowi znalezionemu w owej książce, Oskar oczami fantazji przeniósł się do bajkowego świata piratów. Przemienił się w korsarza, który odnajdując zaginioną mapę wyruszył w podróż w celu zdobycia ukrytego skarbu kapitana Cooka. Podróż ta była pełna przygód, muzyki oraz różnych postaci angażujących dzieci do wspólnej zabawy. Jedną z tajemniczych gości był czarny charakter o sympatycznym imieniu Gucio, który rywalizując z Oskarem próbował za wszelką cenę zdobyć skarb dla siebie. Oskar wszelkimi sposobami próbował przekonać Gucia, że takie cnoty jak dobro i chęć dzielenia się są lepsze od zła i chciwości.

Po spektaklu główny bohater Oskar przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat  właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia, dobrych i złych stron Internetu. Zwrócił uwagę na ważne cechy człowieka jak wytrwałość w działaniu i dążeniu do celu, umiejętność właściwego zachowania się w sytuacjach zwycięstwa i porażki, nawiązywania i podtrzymywania relacji z rówieśnikami, rozpoznawania ich potrzeb, okazywaniu empatii i szacunku dla słabszych.

• Gminny Konkurs Plastyczny "Zareklamuj swoją wieś"

• Dnia 06.05.2022 r. w Szkole Podstawowej w Wilanowie miało miejsce rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego ,,Zareklamuj swoją wieś”. Partnerem konkursu był Wójt Gminy Przodkowo - Andrzej  Wyrzykowski. Celem konkursu była reklama swojej miejscowości  w oczach dziecka.

Zadaniem uczestników konkursu plastycznego było pokazanie piękna Gminy Przodkowo, walorów przyrodniczych, ciekawych miejsc, obiektów, wydarzeń, ludzi oraz tradycji.

W konkursie wzięli udział uczniowie:

• Szkoły Podstawowej w Pomieczynie im. ks. Bronisława Szymichowskiego.
            • Szkoły Podstawowa w Szarłacie.
            • Szkoły Podstawowa w Wilanowie.

Członkowie komisji mieli bardzo trudne zadanie na wyłonienie tych najładniejszych prac, gdyż wszystkie prace były pięknie wykonane i pracochłonne.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy !!!

Rozdanie nagród odbędzię się na początku czerwca, wszystkie osoby nagrodzone zostaną powiadomione przez sekretariat szkoły.

• ,,51. KONKURS RECYTATORSKI LITERATURY KASZUBSKIEJ „RÔDNO MÒWA”

• Duży sukces naszych uczniów w Gminnych Eliminacjach ,,51. KONKURSU RECYTATORSKIEGO LITERATURY KASZUBSKIEJ „RÔDNO MÒWA”.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli bardzo wysokie miejsca w  Gminnych Eliminacjach ,,51. KONKURSU RECYTATORSKIEGO LITERATURY KASZUBSKIEJ „RÔDNO MÒWA”.

Zosia Andryskowska - I miejsce w kategorii klas „0”,

Tymon Skerka Polański - III miejsce w kategorii klas I- III,

Fabian Ptak - I miejsce w katerorii klas IV – VI,

Florian Okrój - II miejsce w kategorii klas IV – VI,

Amelia Sirocka - II miejsce w kategorii klas VII – VIII.

Gratulujemy!!!

Na eliminacjach powiatowych w Kartuzach będą nas reprezentować: Zosia Andryskowska, Fabian Ptak, Amelia Sirocka. Trzymamy kciuki !.

• Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

• Apel poświęcony był rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja 1971 roku – pierwszej konstytucji państwa w Europie. Specjalnie na tą okazję zwołaliśmy nadzwyczajną konferencję prasową, której gościem specjalnym był najważniejsza wtedy osoba w Polsce – sam Najjaśniejszy Pan ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski.

• Wycieczka klas 0-III do Papugarnii

• W dniu 21.04.2022 r. nasi najmłodsi uczniowie wzbogacali wiadomości na temat papug, tukanów, lemurów, wiewiórek, surykatek, gadów, płazów i pająków oraz odkrywali tajemnice ogromnych akwariów z koralowcami, piraniami i bajkowym Nemo.