Tłusty czwartek
W dniu 11.02.2021 roku dzieci klas 0-III naszej szkoły obchodziły Tłusty czwartek. Tak słodkie świętowanie było możliwe dzięki ufundowanym przez Wójta Andrzeja Wyrzykowskiego i Radę Rodziców pączkom. Za ten słodki podarunek serdecznie dziękujemy :) .
Gminny konkurs na ozdoby bożonarodzeniowe
Uczniowie naszej szkoły wykonały ozdoby bożonarodzeniowe na konkurs gminny, m. in. stroiki, choinkę i bombkę.
We wtorek 22 grudnia br. wręczone zostały nagrody w konkursie na ozdoby Bożonarodzeniowe.
Udział w konkursie wzięły klasy: 0, V i VI.
Mikołajki w VI
Spotkanie ze Świętym Mikołajem, to dla każdego z nas miła niespodzianka. Niestety w tym roku szkolnym ze względu na zdalne nauczanie ten wyjątkowy gość nie mógł osobiście odwiedzić nas w szkole. Mikołajki zostały przeniesione w świat online.
Uczniowie klasy VI podczas godziny wychowawczej przeprowadzonej w mikołajkowej atmosferze poznali historię życia Świętego Mikołaja wraz z legendami mówiącymi o jego dobrych uczynkach. Zobaczyli, jak naprawdę wyglądał Święty Mikołaj. Ponadto dowiedzieli się, że bajkową postać Świętego Mikołaja jako brzuchatego dziadka w czerwonym kubraku, z wielką siwą brodą i workiem pełnym prezentów wykorzystała w 1930 roku Coca- cola w swojej zimowej reklamie. Chętni mogli spróbować namalować Mikołaja lub renifera Rudolfa oraz wziąć udział w quizie dotyczącym Świętego Mikołaja. Na zakończenie mikołajkowego spotkania klasowego powstało pamiątkowe zdjęcie, które
KALENDARZE ADWENTOWE
Święta Bożego Narodzenia to czas pełen radości i wzruszeń. Rozpoczynając czas wyczekiwania na Gòdë uczniowie klasy III podczas zajęć języka kaszubskiego, przy asyście rodziców stworzyli KALENDARZE ADWENTOWE. Ich zadaniem jest przede wszystkim wprowadzić magiczny nastrój przed świętami, a ponadto utrwalić kaszubskie nazwy liczebników. Takie odliczanie, to dodatkowy element, który pomaga przygotować siebie i rodzinę do świąt. Zapraszamy do galerii.
Ważne dni dla naszych dzieci .....
Andrzejki 2020W listopadzie został zrealizowany szkolny projekt badawczy DZIEŃ WYNALAZCY. Projekt trwał od X-XI 2020r. Uczestniczyli uczniowie klas 0, II, IV, V, VI, i VII.
Zrealizowane zostały zajęcia edukacyjne dotyczące największych wynalazków technicznych. Uczniowie byli bardzo zainteresowani nowinkami technicznymi, dzieliły się swoimi doświadczeniami i wiadomościami na temat oglądanych przedmiotów zawartych w prezentacji. Uczniowie samodzielnie dokonywali wyboru potrzebnych materiałów a następnie dzielnie konstruowały wymyślone przez siebie wynalazki. Pomysłowość oraz wspaniała technika wykonania świadczą o świetnie rozwiniętej wyobraźni przestrzennej oraz niesamowitej kreatywności młodych odkrywców.
Zerówka, także uczestniczyła w projekcie edukacyjnym TECHNIKOLUDEK. Wystawę prac można oglądać przy głównym wejściu do szkoły!
20.11.2020r. uczniowie klasy VIII oraz przedszkolaki
Akcja "ŚWIĄTECZNA PACZKA"
Weź udział w świątecznej zbiórce i uczyń coś wyjątkowego. Podaruj komuś szczęśliwe święta!
Celem jest skompletowanie różnych produktów do paczki świątecznej dla potrzebujących. Każdy nawet najmniejszy dar jest ważny i potrzebny. Akcja trwa od 2.12.2020r. do 18.12.2020r. Produkty składamy na szkolnym holu. Gorąco zachęcam do pomocy i z góry dziękuję za wszystkie dary.
Tydzień życzliwości w klasie VI
Od 16 do 21 listopada obchodzimy corocznie tydzień życzliwości. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzanie pozytywnych emocji. Symbolem akcji jest żyrafa, zwierzę o największym sercu.
Uczniowie klasy VI za pomocą zdjęć kierują do wszystkich następujące przesłanie. Bądźmy dla siebie mili nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat wraca z nawiązką. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza w okresie pandemii.
Dziady
Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie?
Proszę pani, będziemy wywoływać duchy? Takie pytanie zadawali pani Eli uczniowie klasy VIII. Oczywiście, że będziemy. Zapraszam na „Dziady” Adama Mickiewicza!
Mieszkańcy wsi gromadzą nocą z 1 na 2 listopada, by świętować Dziady – uroczystość poświęconą duchom zmarłych. Obrzędom przewodniczy Guślarz. To on wydaje polecenia ludowi i przywołuje duchy. Rozkazuje też zgasić lampy, świece i zasłonić okna w kaplicy, tak, aby nie docierał tam nawet blask księżyca. W ciemnościach i ciszy, wzywa dusze zmarłych, którzy za życia popełnili jakieś przewinienia i z tego powodu nie mogą zaznać wiecznego spoczynku. W tym ma im pomóc lud zgromadzony w kaplicy. „Zstępujcie w święty przybytek; Jest jałmużna, są pacierze, I jedzenie, i napitek.”
Święto Niepodległości 2020
11 listopada "Święto Niepodległości", delegacja z naszej szkoły złożyła kwiaty i znicze pod pomnikiem Świętego Jana Pawła II i na cmentarzu na zbiorowej mogile ofiar "Marszu Śmierci" z obozu koncentracyjnego Sztutthof.
11 listopada
Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945, przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989. Jest dniem wolnym od pracy. Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj. Jędrzej Moraczewsk
Ja - Kaszub, Polak, patriota
Dzień 11 listopada ustanowiony został uroczystym Świętem Niepodległości na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. o Święcie Niepodległości.
Święto to zostało zniesione po II wojnie światowej – w 1945 r., a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r.
W tym roku, ze względu na warunki epidemiologiczne nie mogliśmy się spotkać na szkolnej akademii. W zamian za to braliśmy udział akcji „Niepodległa do Hymnu”, jak również uczniowie klas III i V po lekcji języka kaszubskiego poświęconej tematowi polskich i kaszubskich symboli narodowych wzięli udział w konkursie na fotografię pod tytułem „Ja- Kaszub, Polak, patriota”. Oto nadesłane prace.
https://spwilanowo.edupage.org/a/zajecia-pozalekcyjne-1?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQ5JnN1YnBhZ2U9OQ%3D%3D
„Sport na Start"
program Fundacji BGK
ZEGAR
Piątek 22.11.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 274289