„Kontynuacja programu Nowe perspektywy dla OWP w Gminie Przodkowo”
Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, w ramach Działania 3.1 „Edukacja Przedszkolna” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Celem głównym projektu jest utworzenie 5 trwałych miejsc edukacji przedszkolnej oraz poprawa jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Przodkowo do czerwca 2023 roku. Cele szczegółowe zakładają kompleksowe wspomaganie OWP poprzez:
a) przeprowadzenie adaptacji istniejącej bazy lokalowej w Wilanowie oraz zakup mebli i TIK, co pozwoli na utworzenie 5 nowych miejsc przedszkolnych; b) podniesienie jakości edukacyjnej przedszkolnej we wszystkich 5 OWP poprzez realizację zajęć wyrównujących szanse edukacyjne 48 dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz zajęć ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych 172 dzieci;
c) szkolenia zawodowe dla 15 nauczycieli, które uwzględniają komplementarność z działaniami skierowanymi do dzieci;
d) doposażenie 5 OWP w pomoce dydaktyczne oraz TIK.
Regulamin rekrutacji na zajęcia zaplanowane w projekcie dostępny jest na stronie internetowej Gminy Przodkowo oraz w Ośrodkach Wychowania Przedszkolnego objętych projektem.
Wartość projektu: 595 311,21 zł (w tym wkład Funduszy Europejskich: 506 014,53 zł).
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
zalacznik_1_-_Deklaracja_uczestnictwa_w_projekcie_nauczyciela.doc
zalacznik_2_-_Deklaracja_uczestnictwa_w_projekcie_dziecka.doc
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Drugi rok z projektem „Nowe perspektywy dla OWP w Gminie Przodkowo”
Nowy rok szkolny – nowe perspektywy !!! W szkołach ruszyły już zajęcia w ramach projektu przedszkolnego „Nowe perspektywy dla OWP w gminie Przodkowo”. Ponadto placówka w zeszłym roku została wyposażone w pomoce naukowe: tj. sprzęt multimedialny między innymi do interaktywne podłogi, klocki lego Education SPIKE,Photon – polski robot edukacyjny, maty edukacyjne do Photona, oraz pomoce dydaktyczne między innymi: tablice do Metody Dobrego Startu, krążki sensoryczne , pachołki, narty, szczudła, szarfy, piłki. Wszystkie te narzędzia mają na celu podnieść atrakcyjność zajęć oraz pomóc nauczycielowi przeprowadzić je w sposób rzetelny i fachowy.
W tym roku szkolnym odbywają się zajęcia:
- robotyka
- zajęcia z kompetencji społecznych
- zajęcia z języka angielskiego
Robotyka
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego biorą udział w zajęciach z robotyki, realizowanych z projektu Nowe perspektywy dla OWP w Gminie Przodkowo realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, w ramach Działania 3.1 Edukacja Przedszkolna współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
Zajęcia z robotyki to przede wszystkim nauka konstruowania robotów, połączona z programowaniem, a budowa według własnego pomysłu rozwija wyobraźnię przestrzenną oraz zdolności manualne. Natomiast programowanie nauczy logicznego myślenia. Mali konstruktorzy budują proste roboty z kolorowych klocków Lego, a następnie ożywiają je przy pomocy łatwego oprogramowania.
Zajęcia rozwijające kompetencje społeczne
Za nami trzy spotkania, podczas których dzieciaki z Zerówki rozwijały kompetencje społeczne.
Na pierwszych poznały siebie nawzajem dochodząc do wniosku, że wiele je łączy, ale też jest sporo cech, które sprawiają, że każdy człowiek jest bardzo wyjątkowy. Spotkanie zakończyło się wnioskiem, że każdemu koledze i koleżance należy się szacunek.
Kolejne spotkanie odbyło się w szkolnej bibliotece. Uczestnicy dowiedzieli się po co odwiedza się takie miejsce, jak należy się w nim zachować. Każdy wybrał z księgozbioru pozycję, która go zainteresowała. Po głosowaniu ustalono, że wskazana książka zostanie przeczytana na kolejnych zajęciach. Wszystkim bardzo podobały się przygody niedźwiadka Brunka, który bał się lekarza, jednak, jak się później okazało, jego strach miał wielkie oczy.
Na zajęciach rozwijających kompetencje społeczne dzieci rozpoznają swoje emocje, uczestniczą w grach i zabawach pozwalających na budowanie pozytywnych relacji z rówieśnikami, również z wykorzystaniem technologii komputerowych.
Język angielski
Podczas zajęć rozwijających z języka angielskiego dzieci aktywnie zdobywają wiedzę, rozwiązują zadania i karty pracy, uczą się piosenek, uczestniczą w grach i zabawach przy użyciu podłogi interaktywnej.
Wrzesień / październik 2022
Nasza szkoła realizuje projekt w ramach kontynuacji programu Nowe perspektywy dla OWP w Gminie Przodkowo.
Kwiecień 2022 r.
Zajęcia z j. angielskiego
Zajęcia dodatkowe z "Metody Dobrego Startu"
Od 28 lutego br. w naszej szkole zaczęły się zajęcia z tego programu dla najmłodszych uczniów z oddziału przedszkolnego.
Robotyka
Zajęcia rozwijające kompetencje społeczne
Zajęcia Metodą Dobrego Startu
Zajęcia rozwijające z języka angielskiego.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Robotyka
KODOWANIE I ROBOTYKA
oddział przedszkolny
W ramach realizacji projektu „Nowe perspektywy dla OWP w Gminie Przodkowo”, w połowie października rozpoczęły się zajęcia kodowania oraz robotyki przeznaczone dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Założeniem programu jest rozwijanie u najmłodszych umiejętności logicznego myślenia, kształtowania wyobraźni przestrzennej, współpracy
w grupie, a przede wszystkim wprowadzenie w świat związany z programowaniem. W trakcie zajęć dzieci rozwijają podstawowe funkcje poznawcze takie jak: pamięć, koncentracja uwagi, analiza, synteza wzrokowa i słuchowa oraz koordynacja ruchowa.Początkowe zajęcia z czterolatkami dotyczyły zabawy z kolorowymi kubeczkami. Zadaniem dzieci było budowanie wieży z użyciem określonej liczby kubeczków, a następnie według wzorów z kart. Każdy mógł również zaprezentować własną konstrukcję, którą reszta grupy starała się odwzorować. Znajomość kolorów, koordynacja wzrokowo - ruchowa, precyzja ruchów była niezbędna podczas pracy z matą i kartami pracy. Krążki
z ruchliwą żabką i bocianem mobilizowały do skupienia uwagi i właściwej reakcji na sygnały. Zadania realizowano w odpowiednim tempie stosownie do możliwości dzieci gwarantując im udaną zabawę i satysfakcję z podjętych działań, co potwierdzają dołączone zdjęcia.