• Rządowy Program Laboratoria Przyszłości

Nasza szkoła przystąpiła do Rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Udział w programie pozwala na stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Szkoła zostanie wyposażona w drukarkę 3D, stacje lutowniczą, zestaw do pracowni audio-video. Dodatkowo uczniowie będą mogli rozwijać swoje zainteresowania w kierunku programowania. Zakupiony zostanie zestaw do zajęć z robotyki i programowania.

Laboratoria Przyszłości to największa inwestycja państwa polskiego w historii, w nowoczesną edukację! Wsparcie zostało nam przekazane w całości z góry, bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Więcej informacji o programie znajdziesz na stronie https://www.gov.pl/web/laboratoria

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rok szkolny 2021/2022

Sprzęt zakupiony dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości służy uczniom do nauki i zabawy. Nasi uczniowie chętnie angażują się w zajęcia, są bardzo kreatywni i pomysłowi. Budując swoje kompetencje technicznie fantastycznie

Październik 2022

Druk 3D stanowi jedną z nowinek cieszących się rosnącą popularnością. Na całym świecie uczniowie szkół podstawowych i szkół średnich stawiają swoje pierwsze kroki we włączaniu tej technologii w zajęcia. Drukarki 3D wkraczają na szeroką skalę do polskich szkół, do naszej również, dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. Liczba tematów i projektów wykorzystujących druk 3D jest niemal nieograniczona, zwłaszcza na zajęciach informatyki, techniki, plastyki oraz na godzinie wychowawczej.

Spójrzcie tylko, jakie cuda stworzyli!

Sprzęt wykorzystany podczas zajęć zakupiony został w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Laboratoria przyszłości- działania Naszej Szkoły we wrześniu !!!

Szkoła dysponuje m.in.: drukarką 3D, mikrokontrolerem, sprzętem audio-wideo, zestawami klocków Lego. Część tego sprzętu była już wykorzystywana na zajęciach z uczniami w ubiegłym roku. W tym roku w naszej szkole prowadzone są zajęcia z Robotyki, głównym celem tych zajęć jest rozwijanie u dzieci uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, programowanie, kodowanie, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom - w zabawie. W bieżącym roku szkolnym starujemy z nową energią i pomysłami.

Uczniowie dokonali rozpakowania zakupionego w ramach programu sprzętu. Mogli się z nim zapoznać, obejrzeć i zobaczyć na czym będą polegały zajęcia. Sprzęt wzbudził wiele emocji i wszyscy nie mogą doczekać się, kiedy w pełni zaczną z niego korzystać.

Będziemy na bieżąco informować o naszych postępach.