15 marca 2023 r. uczniowie kl. 8 w ramach doradztwa zawodowego zostali zapoznani z ofertą Powiatowego Zespołu Szkół w Przodkowie. Uzyskali informację w jakich zawodach mogą się kształcić oraz otrzymali zaproszenie na dni otwarte.
Wizyta przedstawicieli z Powiatowego Zespołu Szkół w Przodkowie.
- 2
Udział zerówki w projekcie DZIECI UCZĄ RODZICÓW.
- 6
"Dzień Kobiet" w naszej szkole.
Oddział Przedszkolny
3Zerówka
4
Celebrowanie Dnia Kobiet w klasie VIII
Międzynarodowy Dzień Kobiet to dzień, który na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Jak co roku z okazji tego przesympatycznego święta w naszej szkole pojawiły się tematyczne gazetki, kwiaty, życzenia i drobne upominki dla wszystkich kobiet. Każda klasa znalazła swój sposób na celebrowanie tej uroczystości. Odświętne stroje, życzenia, upominki czy słodkości sprawiły, że wszystkim towarzyszyły dobre humory.
Chłopcy z klasy VIII postanowili swoim koleżankom umilić ten dzień słodkościami oraz drobnymi upominkami w formie przewiązek do włosów. Były też specjalnie przygotowane i gremialnie wygłoszone życzenia. Płeć piękna podziękowała kolegom za pamięć śpiewnym okrzykiem harcerskim.
Panowie z klasy VIII nie zapomnieli o pani dyrektor oraz innych nauczycielkach. Każda z nich została obdarowana słodką niespodzianką. Aby ten miło i wesoło spędzony dzień upamiętnić, powstała zbiorowa fotka dostępna w galerii.
8 marca "Dzień Kobiet"
Mobilne Laboratorium Przyszłości z wizytą w naszej szkole
W poniedziałek – 6 marca uczniowie klas: IV-VIII uczestniczyli w zajęciach warsztatowych przeprowadzonych przez edukatorów w ramach Mobilnych Laboratoriów Przyszłości.
Mobilne Laboratorium Przyszłości pojawiło się u nas w ramach akcji mającej na celu aktywne i kreatywne wykorzystanie sprzętu objętego projektem i wzbudzenie zainteresowania nowoczesnymi technologiami wśród nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Założeniem projektu jest unowocześnienie szkół tak, aby zajęcia prowadzone były w angażujący i ciekawy dla uczniów sposób.
108Podczas spotkania uczniowie uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem drukarki 3D oraz Gogli VR. Mogli udać się w wirtualną podróż w do wnętrza ludzkiego ciała, jak też do zabytkowej świątyni oddalonej o kilka tysięcy kilometrów…Niektórzy spotkali się nawet „oko w oko” z niedźwiedziem polarnym. Mamy nadzieję, że zajęcia pozwolą uczniom na rozwijanie kreatywności, pasji, zainteresowań i talentów a także rozbudzą zainteresowanie umiejętnościami, pozwalającymi na wykorzystanie nowoczesnych technologii.
OWP Zajęcia z robotyki.
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego biorą udział w zajęciach z robotyki, realizowanych z projektu Nowe perspektywy dla OWP w Gminie Przodkowo realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, w ramach Działania 3.1 Edukacja Przedszkolna współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
4
Zajęcia rozwijające kompetencje społeczne.
Zajęcia rozwijające kompetencje społeczne pozwoliły uczestnikom poznać siebie nawzajem i dojść do wniosku, że wiele ich łączy, ale też jest sporo cech, które sprawiają, że każdy człowiek jest bardzo wyjątkowy. Cyklowi spotkań towarzyszył niedźwiadek Brunek, którego historie wprowadzały dzieci w tematy: moja wartość siebie, moje zasady, ja to chcę, zabawki dla każdego.
4Niedźwiadek uczył radzić sobie ze złością, zazdrością, smutkiem. Podczas spotkań dzieci wypowiadały się na temat przyjaźni, celebrowania rodzinnych uroczystości, poznały też zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać na co dzień. Oswajały strach przed trudnymi sytuacjami: wizyta u dentysty, lekarza. Spotkania przeplatane były zabawami, pląsami, zagadkami i quizami multimedialnymi, układankami, kolorowankami. Każde spotkanie kończyło się piosenką „Przepraszam proszę dziękuję” przypominającą, że każdemu człowiekowi należy się szacunek.
W ramach programu Nowe perspektywy dla OWP
Podczas zajęć rozwijających z języka angielskiego dzieci wzbogacają swój zasób słownictwa poprzez naukę piosenek, rozwiązywanie kart pracy i zabawy ruchowe. Kształtują umiejętność czytania i rozumienia mowy.
1
Kreatywne zajęcia z fizyki i matematyki
- 7
,,Kaszëbsczi Pleskòta” wybrany!
O tym, że Kaszubi mają ogromne poczucie humoru nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy sięgnąć po felietony Aleksandra Labudy, przeczytać losowo wybrany, a śmiać się będziemy do rozpuku. 2 marca 2023 roku na lekcji języka kaszubskiego w klasach VI – VII odbył się konkurs ,,Kaszëbsczi Pleskòta”. O tytuł najlepszego gawędziarza starali się prawie wszyscy uczniowie, a przypadł on w tym roku Agacie Hewelt, która tekstem ,,Na jednym kòle” rozbawiła słuchających. Laureatkę nagrodzono pamiątkowym dyplomem i tytułem. Kolejne eliminacje za rok
Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024
Oferta naszej szkoły 😀
Z wizytą w autoryzowanym serwisie motoryzacyjnym "Auto Miras"
22 lutego 2023 roku uczniowie klas VII i VIII w ramach doradztwa zawodowego odwiedzili siedzibę firmy autoryzowanego serwisu samochodowego "Auto Miras" w Pępowie. Celem wycieczki było poznanie specyfiki zawodu mechanika samochodowego, lakiernika i blacharza. Uczniowie odwiedzili poszczególne miejsca pracy oraz przeprowadzili rozmowy z mechanikami. Wyjazd przybliżył uczniom wybór dalszej drogi zawodowej.
8
Ogólnopolska akcja "Dzieci uczą rodziców" lekcja IV
Uczniowie klas I-III podczas czwartej lekcji "Bezpieczny internauta" w ramach ogólnopolskiej akcji "Dzieci uczą rodziców " poszerzyły wiedzę o zagadnieniach zawiązanych z internetem oraz zapoznały się z zagrożeniami i zasadami bezpieczeństwa w sieci.Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy aktywnie angażują się w realizację zadań.
3
Papierowa wieża w wykonaniu uczniów klasy VIII
Współpraca, współdziałanie, umiejętność, porozumienia się, przeforsowanie swojego pomysłu oraz wspólna realizacja wyznaczonego zadania to umiejętności bardzo cenne i przydatne. Kompetencje te rozwijali na godzinie wychowawczej uczniowie klasy VIII mierząc się z wyzwaniem zbudowania jak najwyższej papierowej wieży ze zużytych kartek ksero. Dwa zespoły rywalizowały o każdy centymetr tworząc samodzielnie stojącą papierową wieżę. W zadaniu liczyła się praca zespołowa i pomysłowość. Najwyższa samodzielnie stojąca budowla znacznie przekroczyła dwa metry, a jej twórcami byli Magda, Nikola, Szymon, Jakub, Igor i Filip.:) Zadanie wzbudziło wiele emocji. Pojawiły się też pytania o kolejne wyzwanie, dlatego Pani Ela już szuka nowych pomysłów na podobne zajęcia.
Śnieżne postacie duchów znanych z mitologii kaszubskiej
1 marca 2023 roku na lekcji języka kaszubskiego uczniowie klasy IV udali się na zewnątrz, by ze śniegu stworzyć postacie duchów znanych z mitologii kaszubskiej, o których rozmawiali na lekcjach. Powstał Mùmôcz, Grzenia, Szëmich oraz wielki snieżélc 🙂. Były też krôsniãta, ale uciekły pozostawiając kolorowe ślady na śniegu.
Mobilna Metropolia
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Szkole Podstawowej w Wilanowie
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego, ustanowione przez UNESCO. Obchody święta zwracają uwagę na potrzebę troski o język ojczysty, jego promocję, ochronę różnorodności językowej jako źródła dziedzictwa kulturowego. Podstawowym przesłaniem Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest zwiększanie świadomości znaczenia języka i kultury, budowanie porozumienia ponad podziałami, pokoju oraz dbałości o wspólne działania oparte na zrozumieniu, tolerancji i dialogu.
26W naszej szkole niespodzianki związane z obchodami tego święta przygotowały panie polonistki: Elżbieta Pielowska oraz Beata Ludwichowska. 21 lutego po pierwszej godzinie lekcyjnej uczniowie klas IV- VIII zebrali się w specjalnie przygotowanej i udekorowanej sali. Następnie zostali podzieleni na zespoły, których zadaniem była rywalizacja w następujących konkurencjach: łamaniec językowy, rozpoznaj pisarza, łańcuch słów, mistrz związków frazeologicznych, mistrz słów, sztafeta ortograficzna, poeci wierszokleci, poprawni językowo, młodzi aktorzy. Nad prawidłowością wykonania zadań czuwało specjalnie do tego powołane jury. Publiczność, po szybkim przeszkoleniu wyrażała zadowolenie z prawidłowych odpowiedzi poszczególnych zespołów wznosząc okrzyki harcerskie. Zabawa była przednia, a najwięcej punktów zdobył zespół, którego ster w swych rękach dzierżył Tymon z klasy VIII. Warto jednak dodać, że wszystkie grupy bardzo się starały i można powiedzieć, że w podobnym tempie kroczyły do mety. Laureaci z rąk pani dyrektor otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie wianki. Na zakończenie na wszystkich czekała niespodzianka. Była nią prezentacja teledysku świeżo umieszczonego na YouTube pod nazwą EkipaWilanowska-Nowa ekipa, którego twórcami są Damian i Kuba z klasy VI oraz Szymon, Hubert i Kacper z klasy VIII. Młodym wykonawcom gratulujemy pomysłu, odwagi i wykonaniaJ. Sądząc po minach obecnych, wszystkie niespodzianki przygotowane na ten dzień przypadły zebranym do gustu, a obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego na stałe zapiszą się do kalendarza uroczystości szkolnych.
Dyskoteka karnawałowa klas IV – VIII
“Jest karnawał, muszą być tańce!”- z takiego właśnie założenia wyszli uczniowie klasy VIII, którzy w ostatnim tygodniu karnawału zorganizowali dyskotekę szkolną dla uczniów klas IV-VIII. W piątek, 17 lutego około godziny 17:00 w szkole zaczęli zbierać się miłościwy tańca zaopatrzeni w stroje karnawałowe, krawaty lub cekinowe elementy ubioru. Te właśnie rekwizyty stanowiły bilet wstępu na szkolną potańcówkę.
1O dobrą muzę zadbał Dj Jakub z klasy VI, którego dzielnie zastępowali koledzy, gdy ten miał ochotę potańczyć. Atmosferę budowały iluminacje wyświetlane na czołowej ścianie sali, przy których można było pobawić się w teatrzyk cieni. Gdy już wszyscy nacieszyli się cieniami, na suficie pojawiła się wielokolorowa dyskotekowa kula, wprowadzająca urokliwy nastrój. Była też możliwość odsapnięcia po parkietowych popisach w wyznaczonych przez organizatorów strefach stolikowych, gdzie poszczególne klasy przygotowały dla siebie poczęstunek. Nad wszystkim czuwały baczne oczka pań: Eli, Karoliny i Beaty. Organizatorzy serdecznie dziękują za fantastyczną atmosferę, właściwe zachowanie i zapraszają do oglądania zdjęć dokumentujących świetną zabawę.
Karnawałowy bal kaszubskich postaci bajkowych
Na Kaszubach Zôpùstë to określenie karnawału. Trwa on od Święta Trzech Króli do Środy Popielcowej. W tym czasie dużo tańczono, organizowano kuligi, bywano na zabawach. W tegorocznym karnawale uczniowie klasy III oraz IV uczestniczyli w balu kaszubskich postaci bajkowych. Biletem wstępu na uroczystość było wcielenie się w postać znaną z kaszubskiej literatury. Wśród uczestników można było zobaczyć Borową Ciotkę, rycerzy, krasnali, królów. Były też stolemy, królewianki i czarownice. Zapraszamy do galerii, by podziwiać przebrania oraz te radosne, przeplatane tańcem, zabawą oraz słodkim poczęstunkiem chwile.
12
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności