Robotyka
Szkoła brała udział w programie wartość dodana
Dzień Dziecka
GALERIA
Dzień Dziecka na sportowo i wesoło
Jednym z najbardziej wyjątkowych dni w roku jest – Dzień Dziecka. Świętowaliśmy go w naszej szkole 31 maja 2019 roku. Miał on formułę sportową i wesołą. Clara Wróbel w swoim sprawozdaniu relacjonuje jego przebieg w następujący sposób: „Na początku pani Elżbieta Pielowska poinformowała wszystkich, że otwiera szkolną uroczystość - EURO 2019. Następnie odbyły się wybory liderów oraz losowanie składu 8 drużyn. Każdy zespół otrzymał nazwę kraju Unii Europejskiej. Były wśród nich: Polska, Belgia, Niemcy, Holandia, Włochy, Francja, Dania i Czechy. Wszystkie składy miały godzinę, na stworzenie hasła oraz flagi. Około godziny 10:00 odbyła się olimpiada składająca się z 16 emocjonujących konkurencji. O tym kto z kim i w jaki sposób rywalizował oznajmiała pani Dyrektor. Wśród konkurencji były: tor przeszkód, krykiet, skoki w workach, bieg w parze ze związanymi nogami, przeciąganie liny, skakanka oraz wiele innych. Sędzią głównym był pan Adam Deyk. Dodatkowymi atrakcjami był piknik z grillem oraz lody. Po zliczeniu zdobytych punktów okazało się, że wygrały Czechy. Kolejnym punktem programu były rozgrywki ringo – równie ciekawe i emocjonujące.” Świętowanie zakończyliśmy około godziny 14:00. Uczniom Dzień Dziecka bardzo się podobał.
„Mistrz Pięknego Czytania”
We wtorek 21 maja uczniowie klas II i III wzięli udział w szkolnym konkursie czytelniczym zatytułowanym Mistrz Pięknego Czytania. Uczniowie zaprezentowali przed komisją fragment dowolnej książki, starając się odpowiednią tonacją głosu i poprawnością czytania zainteresować słuchaczy. Następnie losowali teksty przygotowane przez organizatorów i po upływie około 10 minut ponownie rywalizowali o tytuł mistrza. Ostatnim etapem konkursu był test sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem. Jury miało niemały problem, aby wyłonić laureatów. Ostatecznie podjęto następujący werdykt:
Klasa II
I miejsce - Agata Hewelt
II miejsce - Mariusz Formella
III miejsce - Jakub Kalkowski
Klasa III
I miejsce - Artur Laskowski
II miejsce - Nikola Szulc
III miejsce - Jan Bach
Zwycięzcom gratujemy!
W stolicy Dolnego Śląska - Wrocławiu
W dniach od 21- 23 maja 2019 roku uczniowie z klasy VIII, VII i VI naszej szkoły przebywali wraz z panią Elżbietą Pielowską na wycieczce we Wrocławiu – jednym z najstarszych, najpiękniejszych i najciekawszych miast naszego kraju.
Swoją wędrówkę po stolicy Dolnego Śląska rozpoczęli od Starego Miasta, miejsca z bogatą historią. W centrum starówki podziwiali ratusz z przełomu XIV i XV wieku, na ścianie którego zamontowany został zegar z jedną wskazówką i fazami księżyca – bardzo charakterystyczny element Wrocławia. Kolejnym urokliwym miejscem, które odwiedzili był OSTRÓW TUMSKI – najstarsza, zabytkowa część Wrocławia, która powstała na obszarze pomiędzy ujściem rzek Oławy na południu, Ślęży i Widawy na północy. Rzeki rozgałęziając się na liczne odnogi utworzyły tu wyspy, dzięki czemu pobudowano wiele pięknych mostów. Spacer po Ostrowie Tumskim w kierunku STAREGO RYNKU połączony był z wypatrywaniem krasnali, a jest ich ponad 350.
Inną atrakcją było odwiedzenie WROCŁAWSKEGO ZOO. Spacer alejkami, wypatrywanie zwierząt i robienie im pamiątkowych zdjęć okazało się nie lada frajdą. Wizyta w AFRYKARIUM czyli miejscu, w którym podziwiać można faunę i florę Czarnego Lądu zaowocowała mnóstwem wrażeń. Warto było spotkać się z rekinem – żarłaczem brunatnym, płaszczkami przepływającymi nad głową i różnorodnymi okazami zwierząt żyjących w Afryce. Oczy z zachwytem podziwiały roślinność spotykaną np. w dżungli Konga, wodospad i wielkie hipopotamy.
Kolejną atrakcją wycieczki był pobyt w Hydropolis - Centrum Wiedzy o Wodzie, które zostało uznane przez czytelników National Geographic za jeden z siedmiu nowych cudów Polski. Już przy wejściu, na odwiedzających czekała wodna kurtyna, a zaraz za nią wir wodny. W muzeum multimedialna ekspozycja podzielona była na 8 stref klimatycznych. Zwiedzanie poprzedziła projekcja filmu, opowiadającego o powstaniu wody na naszej planecie, wyświetlonego na ekranie 360º. W sali „Planeta wody” zaprezentowano teorie dotyczące pochodzenia wody. Zwiedzających zachwyciła możliwość wejścia na pokład kapsuły batyskafu Triste. W kolejnych salach czekały interaktywne eksponaty, wraki statków, atlas chmur i zwierzęta zamieszkujące morza i oceany. Dużą atrakcją były gry interaktywne np. gra Sonar.
To jeszcze nie koniec ciekawych miejsc, do których udali się uczniowie naszej szkoły. W okolicach Hali Stulecia znajduje się Fontanna Multimedialna - wyjątkowa konstrukcja wyposażona w 800 punktów świetlnych zsynchronizowanych z trzystoma dyszami wodnymi. Woda wydostaje się w postaci gejzerów, wodnych mgiełek, wytrysków palmowych i punktowych oraz całej gamy innych artystycznych form sięgających nawet 40 metrów, a wszystko to w akompaniamencie muzyki oraz efektownych wariacji świetlnych. Wyjątkowy pokaz gry światła i wody zapierał dech w piersiach i na długo zostanie w pamięci.
Ostatnim punktem programu był spacer po Ogrodzie Japońskim, który został stworzony przez architektów krajobrazu z Kraju Kwitnącej Wiśni.
Wzbogaceni o nowe doświadczenia, wiedzę historyczną, przyrodniczą, z zakresu historii sztuki, architektury, rzeźby, piękna polskiego krajobrazu uczestnicy wrócili do domów.
Festyn strażacki w Pomieczynie
Rejs „statkiem po trawie” i wodzie
Elbląg to niezwykle atrakcyjne miasto, przepięknie położone, z bogatą historią, wieloma zabytkami, kryjące wiele ciekawostek. Dnia 9 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły, którzy osiągnęli wysokie noty w gminnym konkursie Rodnô Mòwa wraz z kolegami z innych szkół gminy Przodkowo brali udział w jednodniowej wycieczce edukacyjnej „ Rejs kanałem Elbląskim”, którą zorganizowało Stowarzyszenie „Na Kraju” z Rębu. Trasa rejsu przebiegała przez odcinek Kanału Elbląskiego, na którym znajduje się system 5 pochylni, uważany za jeden z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie. Na program wycieczki oprócz rejsu „statkiem po trawie” i wodzie złożyło się również zwiedzanie wystawy sztuki abstrakcyjnej Muzeum Archeologiczno- Historycznego, która została wyeksponowana na terenie podzamcza dawnego Zamku Krzyżackiego, Katedry św. Mikołaja.
Wycieczka bardzo zintegrowała uczniów i dostarczyła wielu emocji. Uczestnicy pełni entuzjazmu i zadowolenia z mile spędzonego czasu wrócili do domu. Można śmiało powiedzieć, że wszystkie cele wycieczki zostały w pełni zrealizowane. Pani prezes Zofii, Róży Rzeszewicz serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
3 Maja
Początek maja to dla Polaków czas wielkich dat. Jedną z nich postanowili uczcić nasi uczniowie, którzy jako młodzi patrioci przygotowali uroczysty apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasa I oraz ich starsi koledzy z klas IV-VI przygotowali program artystyczny o swojej Ojczyźnie, jej pięknie i historii, która niejednokrotnie była smutna, a nawet można powiedzieć tragiczna. Było w niej jednak też wiele radosnych i ważnych dla wszystkich Polaków wydarzeń. Uchwalenie pierwszej w Europie Konstytucji to fakt, który zasługuje na pamięć i szacunek, dlatego podczas uroczystości recytatorzy i narratorzy przybliżyli uczestnikom spotkania najważniejsze informacje o tym ważnym dla wielu narodów dokumencie, który gwarantuje wolność każdego obywatela. Program został przygotowany przez panie: Iwonę Warmowską i Beatę Ludwichowską.
Egzamin ósmoklasisty za nami!
Uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Wilanowie mają za sobą pierwszy egzamin. W poniedziałek – 15 kwietnia zmierzyli się z językiem polskim, we wtorek z matematyką, zaś w środę - z językiem angielskim. Testy przebiegły bez problemów. Trzymamy kciuki za dobre wyniki!
Najlepsi tenisiści w roku 2019
Kolejna edycja Powiatowych Turniejów Klasyfikacyjnych Tenisa Stołowego odbywających się w Zespole Szkół w Miechucinie została rozstrzygnięta. Tenisiści z wielu szkół powiatu kartuskiego, w tym również i z naszej, podczas trzech dni turniejowych ubiegali się o tytuł najlepszych w powiecie.
Uczestniczyliśmy w trzech etapach turnieju, walcząc o jak najwyższe lokaty. Organizatorzy zsumowali uzyskane przez uczestników punkty i nagrodzili najlepszych.
5 kwietnia 2019 roku nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie pucharów, dyplomów i podziękowań.
W kategorii Skrzat uczniem naszej szkoły, który wywalczył IV miejsce w powiecie jest Jakub Kalkowski z klasy II.
W kategorii Żak najlepszym z naszej szkoły okazał się Krystian Kalkowski, który zajął VIII miejsce w powiecie, a ponadto wraz z Kacprem Pobłockim, Szymonem Flisikowskim, Filipem Płotka, Arturem Laskowskim, Fabianem Krefta, Igorem Bąk oraz Jankiem Bachem wywalczyli grupowo I miejsce.
W kategorii Żaczka najlepszą z naszej szkoły okazała się Krefta Karolina, która zajęła XIII miejsce w powiecie.
W kategorii młodziczka najlepsza nasza zawodniczka Krefta Monika zajęła VI miejsce. Ponadto dziewczęta z klasy V-VI wywalczyły grupowo III miejsce.
W kategorii młodzik Kamil Chrzęściewski wywalczył VI miejsce.
W kategorii kadet Dominik Wilczewski wywalczył V miejsce. Ponadto chłopaki z klasy VII-VIII wywalczyli III miejsce w swojej kategorii.
Tego samego dnia odbył się również Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Chmielno. Wielką niespodziankę sprawił nam Krystian Kalkowski zdobywając II miejsce w kategorii Żak.
Wszystkie rozgrywki przebiegały w sportowej, sympatycznej i gościnnej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy organizatorom czyli Gminnemu Ośrodkowi Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie, Klubowi Sportowemu "Damroka" z Chmielna, UKS "Remus" z Miechucina oraz dyrekcji Zespołu Szkół w Miechucinie.
OGŁASZAMY
SZKOLNY KONKURS
Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
dla klas I-VIII
który odbędzie się 6 maja 2019r. (poniedziałek)
Aby wziąć udział należy zgłosić się do piątku
26 kwietnia 2019r.
Klasy I-IV- zapisy u pani Anny Pacholczyk
Klasy V-VIII – zapisy u pani Karoliny Wrońskiej
Więcej informacji na temat konkursu udzielają nauczyciele na zajęciach języka angielskiego.
Życzenia
Dni wolne od nauki
15 – 17 kwietnia 2019 r.
Egzamin ósmoklasisty (kl. 0-VII wolne)
18 - 23 kwietnia 2019 r.
Wiosenna przerwa świąteczna
Zdjęcia klasowe
Zbiórka maskotek
W naszej szkole odbyła się zbiórka maskotek dla Pomorskich Szpitali, która przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Uzbieraliśmy sporą ilość pluszaków, za co serdecznie dziękujemy zarówno uczniom naszej szkoły jak i ich rodzicom.
Termin zbiórki przedłużono do 24 kwietnia 2019 r
Święto ,,ZôklatiKrólewiónczi” w Przodkowie
W gminie Przodkowo ,,Zôklatôkrólewiónka” obchodziła swoje święto 9 kwietnia 2019 roku. W Zespole Szkół w Przodkowie najlepszych recytatorów z pięciu szkół naszej gminy gościła pani Róża Rzeszewicz. Na konkurs prozy i poezji kaszubskiej ,,RodnôMowa” każda szkoła mogła wytypować po dwóch recytatorów z każdej kategorii wiekowej.Naszą szkołę reprezentowali: Fabian Ptak, Mariusz Formella, Amelia Sirocka, Franciszek Rebicki, Monika Kreft.
Komisja w składzie: pani Elżbieta Pielowska, Maria Krauza, Wioleta Wenta oraz Barbara Galińska nie miały łatwego zadania. Wszyscy recytatorzy byli doskonale przygotowani. Posługiwali się piękną kaszubszczyzną, oraz ciekawie interpretowali wykonywane utwory.
Po przesłuchaniu uczestników, burzliwej naradzie i ustaleniu werdyktu nastąpił najbardziej emocjonujący moment, czyli wręczenie nagród i dyplomów. Sponsorował je Urząd Gminy w Przodkowie, a wręczał wójt – Andrzej Wyrzykowski.
Nasze trofea wyglądają następująco:
Fabian Ptak – II miejsce w kategorii klas I – III,
Mariusz Formella - II miejsce w kategorii klas I – III,
Amelia Sirocka – II miejsce w kategorii klas IV – VI,
Franciszek Rebicki – III miejsce w kategorii klas IV– VI,
Monika Kreft – II miejsce w kategorii klas VII – VIII.
Do eliminacji powiatowych, które odbędą się w Kartuzach zakwalifikowała się Amelia Sirocka i będzie tam reprezentowała naszą gminę w kategorii klas IV– VI. Będziemy trzymać kciuki , a zwycięzcom gminnym serdecznie gratulujemy.
"Stop Nienawiści, przekaż drugiej osobie szczęście"
W lutym 2019 r. został zorganizowany przez psychologa szkolnego p. Izabelę Deyk konkurs pt. "STOP NIENAWIŚCI, PRZEKAŻ DRUGIEJ OSOBIE SZCZĘŚCIE". Praca miała być wykonana na papierze w technice dowolnej. Konkurs został rozstrzygnięty 26 lutego. Zwyciężczynią konkursu została uczennica klasy VI Magdalena Płotka, która przelała swoją twórczość na piękny plakat.
Spotkanie z GOPR
Dzień Kobiet
Dnia 8 marca z okazji Dnia Kobiet w Szkole Podstawowej w Wilanowie został przeprowadzony konkurs na najsympatyczniejszą koleżankę z klasy. Chłopcy wybierając koleżanki
nie mieli prostego zadania. Zwyciężczynie klas zostały nagrodzone małymi upominkami pokazując, że warto być sympatyczną, miłą i dobrą koleżanką.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności