• Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku - koncert pt. "Etos" - muzyczna opowieść o TOW ,,Gryf Pomorski"

• W piątek 15 grudnia 2023 r. o godz. 18:00 uczniowie klas VI-VIII pod opieką pań: Krystyny Drafc i Beaty Ludwichowskiej wzięli udział w muzycznej opowieści o TOW ,,Gryf Pomorski" pt ,,Etos". Koncert odbył się w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Do stworzenia opowieść o losach Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” wykorzystano teksty z epoki oraz publikacje naukowe. To była  niezwykła, artystyczna opowieść o mieszkańcach Pomorza w czasie II wojny światowej. Wśród wielu tematów, jakie zostały poruszone w utworach znaleźć mozna było odwołania do obrony Oksywia, niemieckiego terroru wobec Polaków na Pomorzu oraz akcji zbrojnych „Gryfa Pomorskiego”.​​​​

Za oprawę muzyczną wydarzenia odpowiadał Tomasz Budzyński (m.in. Armia, 2TM2,3), Darek Budkiewicz (m.in. De Press, Armia) i Michał Jacaszek (jeden z czołowych polskich muzyków sceny elektronicznej). Artyści znani są z wielu projektów. Współpracowali m.in. z Muzeum Stutthof w Sztutowie podczas realizacji „Apelu Cieni”. Teksty utworów napisane zostały przez Wojciecha Byrskiego oraz Sylwestra Szweda.

Podczas koncertu można było też zobaczyć film poświęcony TOW ,,Gryf Pomorski". Powstała w 1941 r. Tajna Organizacja Wojskowa „Gryf Pomorski” uznawana jest za symbol konspiracji na Pomorzu. Szacuje się, że liczba jej członków i osób wspierających wynosiła od kilku do kilkunastu tysięcy. W działalność przeciwko Niemcom zaangażowane były niejednokrotnie całe rodziny. Członkowie TOW „Gryf Pomorski” działali m.in. na Kaszubach, Powiślu, Kociewiu i Warmii. Ceną za patriotyzm i obronę polskości były aresztowania, tortury i śmierć. Od 1943 r. członkowie TOW „Gryf Pomorski” zaczęli być osadzani w obozie koncentracyjnym Stutthof. Dopełnia to ich niejednokrotnie tragicznego losu.

Każdy z uczestników wyszedł ze spotkania z egzemplarzem książki poświęconej Gryfowi Pomorskiemu oraz płytą z utworami patriotycznymi. Dodatkowo odbyło się losowanie wśród uczestników koncertu, którzy otrzymali płyty winylowe tez z muzyką patriotyczną. Uczestnikom naszej wycieczki też się poszczęściło. Z niespodzianką pojechali do domu: Janek z klasy VIII i pani Krysia . Gratulacje.

• 14 grudnia 2023 r. IV etap kampanii „Mała książka – wielki człowiek”

• Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek" przekazało pierwszoklasistom naszej szkoły wyprawkę czytelniczą - książkę pt. "Wnuczka Antykwariusza", której głównym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

• 8.12.2023 r. Rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego pt.,,Magia świąt bez alkoholu i przemocy”

• Miło jest nam poinformować o sukcesach naszych uczniów w gminnym konkursie plastycznym pt.,,Magia świąt bez alkoholu i przemocy”. Klasa 0 Zofia Laskowska – wyróżnienie. Fryderyk Okrój, Emil Reszka, Zuzanna Reszka – za udział. Klasa I Aleksander Pobłocki, Nela Skierka Polańska – za udział. Klasa II Zofia Andryskowska – wyróżnienie. Kinga Sypion – za udział. Klasa III Agata Hinca, Lila Ogrodowska, Aleksandra Reca – za udział. Klasa IV Antonina Pobłocka – III miejsce. Tymon Skerka Polański – za udział. Klasa V Julita Dampc – III miejsce. Wiktoria Laskowska – wyróżnienie. Julia Bach, Julia Mateja – za udział. Klasa VI Adam Zinke – wyróżnienie. Arkadiusz Reca – za udział. Serdecznie dziękujemy Naszym uczniom, za zaangażowanie i gratulujemy!!

• Warsztaty ekologiczne z Elwoz Eco

• Klasa V wraz z uczniami innych szkół gminy Przodkowo w dniu 8 grudnia udała się do Chlewnicy, do Zakładu Zagospodarowania Odpadów. Na miejscu najpierw zwiedzili zakład, wraz z urządzeniami, mogąc zobaczyć jaką drogę pokonują odpady i co dzieje się z poszczególnymi ich rodzajami. Mieli okazję zobaczyć przy użyciu jakich maszyn i w jaki sposób przetwarza się śmieci i uzyskali szereg informacji na temat poszczególnych etapów całego procesu. Następnie wzięli udział w warsztatach ekologicznych, gdzie musieli wykonać szereg zadań ponoszących świadomość uczniów na temat zagrożeń płynących z błędnego zarządzania odpadami i działań proekologicznych, które tym zagrożeniom przeciwdziałają. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty od firmy Elwoz

• Mikołajki w klasie IV

• Mikołajki na stałe wpisały się w kalendarz szkolnych wydarzeń i uroczystości. W klasie IV tego dnia niespodzianka goniła niespodziankę. Pierwszą stanowiły spersonalizowane mikołajkowe czapki,  które przyozdobiły nasze głowy. Kolejną była paczka, zaadresowana do klasy IV, w której mieściły się upominki dla każdego ucznia w postaci gry, worka na strój sportowy oraz słodyczy. Po ich rozdaniu okazało się, że Mikołaj w przesyłce umieścił również prezenty dla nauczycieli. Czwartoklasiści przekazali je zaskoczonym adresatom. Dzień upłynął w radosnej, odświętnej atmosferze, a otrzymane prezenty, za które serdecznie dziękujemy oraz pamiątkowe zdjęcia  będą nam go przypominały.

• Projekt Odkrywamy Polskę

• Przedszkolaki i dzieci z zerówki wysłuchały opowiadania Treflików „Przygoda w mydlanych bańkach”. Dzieci wykonały budowle z klocków zainspirowane Muzeum Zabawek. Odbyły się zabawy w Czarownicę i na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną własnej czarownicy.

• Wielka Fabryka Elfów

• Dnia 4 grudnia wesoła gromadka przedszkolaków oraz uczniowie z klas I - III wybrali się na wycieczkę do Wielkiej Fabryki Elfów w Gdańsku.  Podczas podróży przez dziesięć stacji pełnych magii, wyzwań i zabaw udało się dzieciom odnaleźć zaginione sanie Mikołaja. Punktem kulminacyjnym było spotkanie z ich ulubieńcem oraz pamiątkowy dyplom Pomocnika Świętego Mikołaja.