• 31.10.2023 r. odbył się VII Bal Wszystkich Świętych

• Wolontariusze z naszej szkoły pracowali podczas Balu Wszystkich Świętych na Dworku Barwik. Wspaniałe zdjęcia z fotobudki będą na pewno cennym nabytkiem w albumach, ponadto nasi uczniowie pomagali w przygotowaniu sali, w przeprowadzeniu konkursów i zabaw. Służyli pomocą podczas rozdawania nagród oraz sprzątaniu sali po zakończonej zabawie. Dziękuję za zaangażowanie koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu Beata Ludwichowska

• PODZIĘKOWANIA

• Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców składa serdeczne podziękowania za przekazane prezenty - książki, pisma święte, sprzęt sportowy oraz drzewka ozdobne z okazji otwarcia nowe Sali gimnastycznej i części dydaktycznej w naszej szkole, oraz wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli naszą szkołe finansowo, dzięki czemu mogliśmy zakupić i posadzić kolejne drzewka ozdobne (tuje) na terenie całej naszej szkoły.

• Dzień warzyw i owoców w oddziale przedszkolnym

• W październiku obchodziliśmy w naszym oddziale przedszkolnym Światowy Dzień Warzyw i Owoców. Głównym celem zajęć było zachęcenie dzieci do zdrowego odżywiania się oraz spożywania warzyw i owoców, kształtują w sobie postawę prozdrowotną, poznają walory zdrowotne warzyw i owoców, rozpoznają owoce i warzywa przez zmysł dotyku, znają zasady bezpieczeństwa i higieny przy przygotowaniu i spożywaniu owoców i warzyw. Przedszkolaki i dzieci z zerówki wykazały się niezwykłą wiedzą i z chęcią opowiadały o swoich ulubionych przysmakach.

• „Lecz i takie są mogiły, gdzie nikt lampki nie zapali”

• 30 października uczniowie klasy IV zraz z wychowawczynią E. Pielowską udali się do Pomieczyna, gdzie w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli kwiaty i zapalili znicze  na mogile ofiar niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof, oddając tym samym hołd poległym w czasie II wojny światowej. Zapalili również lampki księżom – Bronisławowi Szymichowskiemu, patronowi Szkoły Podstawowej w Pomieczynie, Alojzemu Marszallowi - wieloletniemu proboszczowi parafii Pomieczyno oraz Monice Szwertfeger – „Sprawiedliwej wśród Narodów Świata”. Dodatkowo uporządkowali 2 zaniedbane i zapomniane groby. Wymienione poczynania pięknie wpisały się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Szkoła pamięta”, której celem jest upamiętnianie ważnych rocznic, wydarzeń, postaci które zapisały się na kartach historii – tej ogólnonarodowej jak i lokalnej.

• Pałac Posejdona w wykonaniu uczniów klasy V

• Uczniowie przygotowali wystawę, następnie wcielili się w rolę zwiedzających. Przypomnieli sobie zasady zachowania w miejscach publicznych. Kolejne zadanie polegało na wcieleniu się w role komisji oceniającej dzieła. Okazało się to bardzo trudne, bo większość prac była wykonana estetycznie, z pomysłowością i co też często podkreślano pałace Posejdona były bardzo trwałe.

• 23 październik 2023 r. - Rozstrzygnięcie konkursu różańcowego

• Na początku października został ogłoszony dla uczniów naszej szkoły Konkurs na różaniec wykonany własnoręcznie. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci modlitwa różańcową, przypomnienie jaką piękną modlitwą jest modlitwa różańcowa i jednocześnie zachęcenie dzieci do jej częstego odmawiania

Konkurs polegał na przygotowaniu indywidualnie lub z małą pomocą rodziny różańców z dowolnego materiału. Oceniona była przede wszystkim funkcjonalność, oryginalność i estetyka wykonania.

Do 18 października wpłynęło 27 różańców (18 z klas 0-3 oraz 9 z klas 4-5). Przy tworzeniu różańców dzieci wykazały się ogromną pomysłowością. Komisja miała nie lada problem. Wszystkie prace zostały nagrodzone. Nagrody oraz dyplomy za prace zostały  ufundowane przez ks. Proboszcza Henryka Zielińskiego z Pomieczyna oraz Grażynę Grzenkowską.

Wszystkie prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym przez cały tydzień.

Rozdanie nagród zostało poprzedzone krótką inscenizacją pokazującą Matkę Bożą z Fatimy , która prosi dzieci o modlitwę. Przedstawienie było przygotowane przez klasą VI pod nadzorem  p. Grażyny Grzenkowskiej.  W czasie przedstawienia wszyscy uczniowie szkoły włączyli się do śpiewu piosenek maryjnych z akompaniamentem akordeonu.

• Duże emocje podczas I Halowych Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej

• Wspaniała atmosfera, zacięta rywalizacja, grad goli i dobra zabawa towarzyszyła uczniom klas IV-VIII podczas pierwszej edycji szkolnego turnieju halowej piłki nożnej. Poszczególne klasy rozegrały ze sobą mecze systemem każdy z każdym. Uczniowie, którzy bezpośrednio nie uczestniczyli w rozgrywkach obserwowali poszczególne mecze i dopingowali swoje klasy.

Ostatecznie najlepsza okazała się klasa VI, która łącznie zebrała tyle samo punktów co klasa VIII, więc o zwycięstwie decydować musiał bilans bramkowy.

Na zakończenie poza dyplomami dla, poszczególnych klas, wyróżniono również najlepszego gracza turnieju, którym został Dominik Bokotko, najlepszego bramkarza - Szymona Kalkowskiego, oraz króla strzelców - Fabiana Ptaka.

Turniej został zorganizowany z inicjatywy samorządu uczniowskiego.

I klasa VI

II klasa VIII

III klasa IV

IV klasa V

• Gość specjalny - księgowa w oddziale przedszkolnym.

• 16.10.2023 r. odwiedził nas gość specjalny –  Pani Karolina, mama naszego ucznia Fryderyka, która jest z zawodu księgową. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy, przygotowała odpowiednie materiały, a na koniec każde dziecko otrzymało ołóweczki z gumką oraz słodki upominek w formie banknotów i monet.Serdecznie dziękujemy.

• Lekcja pierwszej pomocy w klasie IV

• 1.Bandażowanie - pierwsza pomoc w skaleczeniach i poważnych zranieniach. 2.Pierwsza pomoc – resuscytacja krążeniowo oddechowa. Celem lekcji było wyrobienie odpowiednich postaw u młodzieży oraz przygotowanie ich do natychmiastowego przeprowadzenia akcji ratunkowej w obliczu wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia poszkodowanego. Uczniowie uczyli się, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, jak zadbać o bezpieczeństwo własne, jak prawidłowo reagować i wezwać pomoc.